KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15682012
nr 1568 2012
Viktor Lagerström
(1864-1948), Sverige
Oljemålning, 1912, Stockholmsmotiv. Ej signerad, intygad av Esther Salmson à tergo. Olja på duk, 87x185 cm, yttermått inklusive ram: 98x196 cm
Viktor Lagerström, svensk målare och tecknare född 1864 i Västerås, död 1948.
Utrop:
7.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 19:40:06
29/9 10:21:07
Viktor Lagerström
Läs mer om Viktor Lagerström